Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Mazowieckim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony pup.tomaszow.ibip.pl.
Data publikacji strony internetowej: . Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Arkadiusz Kubica - mejlowo a.kubica@puptomaszow.pl lub telefonicznie 44 724-68-64.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Ewa Gadko — Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tomaszowie Mazowieckim,
- Adres: ul. św. Antoniego 41, 97-200 Tomaszów Mazowiecki,
- e-mail: loto@praca.gov.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Budynek przy ul. św. Antoniego 41
Opis dostępności wejścia do budynku:
Powiatowy Urzędu Pracy mieści się w budynku Starostwa Powiatowego na parterze oraz na drugim piętrze.
Do budynku prowadzą trzy wejścia:
- Wejście główne od ul. św. Antoniego 41. Do tego wejścia nie prowadzą schody, nie ma również progów. Zamontowane są 2 rodzaje drzwi: drzwi obrotowe klasyczne 4 - skrzydłowe (karuzela), przeszklone 1 szt. i drzwi dwuskrzydłowe przeszklone 2 szt. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
- Wejście boczne od ul. Szkolnej. Do tego wejścia nie prowadzą schody, nie ma również progów. Zamontowane są drzwi jednoskrzydłowe przeszklone. Przy tym wejściu znajduje się dzwonek przywołujący. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Przejście prowadzi przez krótki wiatrołap do korytarza głównego.
- Wejście boczne od strony parkingu podziemnego. Do tego wejścia nie prowadzą schody, nie ma również progów. Zamontowane są drzwi dwuskrzydłowe przeszklone. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami. Po wejściu po lewej stronie znajdują się schody prowadzące na 1 i 2 piętro.
Opis dostępności kondygnacji budynku:
Budynek jest wolnostojący z 3 kondygnacjami nadziemnymi i z 1 kondygnacją podziemną. Dostęp na parter budynku dla osób niepełnosprawnych zaprojektowano z poziomu przyległego terenu. Różnice wysokości poziomów kondygnacji wewnątrz budynku zaprojektowano podjazdami. Dla osób na wózkach inwalidzkich dostępne są wszystkie korytarze i pomieszczenia na parterze oraz piętrach. Korytarze mają odpowiednią szerokość (min. 1,2 m) i pozbawione są przeszkód. Drzwi w pomieszczeniach Powiatowego Urzędu Pracy mają szerokość ponad 0,9 m i wysokość w świetle ościeżnicy min. 2 m., nie utrudniają poruszania się po budynku. W ciągach komunikacyjnych nie ma progów, nierówności ani filarów. Na korytarzach umieszczono krzesła co daje możliwość odpoczynku.
W budynku są 3 klatki schodowe, których szerokość jest większa niż 1,2 m. by zapewnić swobodę poruszania się. Przy schodach zamontowane są poręcze lub balustrady. Krawędzie schodów są czytelnie oznaczone w kolorze żółto – czarnym, zastosowano na nich także zmianę faktury.
Dostęp na poszczególne kondygnacje zapewniają dwie windy (dźwigi hydrauliczne). Pierwsza w holu głównym hydrauliczna winda panoramiczna (konstrukcja stalowa poszyta szkłem bezpiecznym), druga winda w korytarzu towarowo – osobowa. Windy wyposażone są w sygnalizację świetlną oraz oznakowane dla osób niewidomych i niedowidzących w wypukłe cyfry i symbole.
Przy wejściach do budynku po lewej stronie znajdują się tablice informacyjne z wykazem kondygnacji i pomieszczeń, w których mieści się Powiatowy Urząd Pracy. Ponadto przy wejściu bocznym od strony parkingu podziemnego po prawej stronie znajduje się tablica informacyjna z wykazem działów Powiatowego Urzędu Pracy i ich rozmieszczenie na kondygnacjach. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami z nazwą działu i listą osób w nich pracujących.
Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Nad drzwiami wejściowymi do budynku zainstalowany jest system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT który pomaga osobom niewidomym i słabowidzącym odnaleźć wejście do budynku.
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku obowiązuje Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. W dostępnych i oznakowanych miejscach znajduje się podręczny sprzęt gaśniczy (gaśnice) i urządzenia przeciwpożarowe (hydrant wewnętrzny). Budynek wyposażony jest w system oddymiania, przeciwpożarowy wyłącznik prądu i system sygnalizacji pożarowej. Na wypadek zarządzonej ewakuacji budynek wyposażony jest w dźwiękową instalację alarmową. W ciągach komunikacyjnych znajdują się tablice informacyjno-ostrzegawcze z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji zgodne z obowiązującymi w tym zakresie normami.
Przed budynkiem od ul. Św. Antoniego i od ul. Szkolnej jak również na parkingu głównym wyznaczono 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu
Budynek przy ul. Farbiarska 20/24
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Powiatowy Urzędu Pracy użytkuje pomieszczenia znajdujące się w budynku C Powiatowego Centrum Animacji Społecznej im. Płk. Witolda Pileckiego w Tomaszowie Mazowieckim (dalej zwany PCAS).
Na teren PCAS można wjechać dwoma wjazdami. Wjazd od ul. Farbiarskiej jest otwarty, bez bram. Przy tym wjeździe znajdują się tablice informacyjne o lokalizacji poszczególnych budynków. Wjazd od ul. Zachodniej wyposażony jest w bramę, która jest codziennie otwarta w godzinach od 6 do 22.
Przed wejściem do budynku C umieszczono jego oznaczenie. Wejście do budynku znajduje się na terenie płaskim, nie posiada schodów, nie jest zabezpieczone bramkami.
Budynek jest parterowy, po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się pomieszczenie Urzędu. Korytarz ma odpowiednią szerokość (min. 1,2 m) i pozbawiony jest przeszkód. Drzwi w pomieszczeniach Powiatowego Urzędu Pracy mają szerokość umożliwiającą swobodne poruszanie się osób z niepełnosprawnością. W ciągach komunikacyjnych nie ma progów, nierówności ani filarów. Na korytarzu umieszczono krzesła co daje możliwość odpoczynku.
W budynku jest toaleta dla osób niepełnosprawnych.
W budynku znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille’a na tabliczkach informacyjnych dla osób niewidomych i słabowidzących.
Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Przed budynkiem wyznaczono 11 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Istnieje możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu.
W budynku znajduje się pętla indukcyjna.
Nad drzwiami wejściowymi do budynku zainstalowany jest system nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT który pomaga osobom niewidomym i słabowidzącym odnaleźć wejście do budynku